Новости

Статьи


Журнал
полезные статьи
     

Як не купити квартиру з „темним минулим”

Незважаючи на невеликий вiк українського ринку нерухомостi, все частiше покупцi квартири хочуть знати її бiографiю: хто купував ранiше, чи немає боргiв та неврахованих родичiв власника. Перевiрити факти минулого квартири можна лише за допомогою квалiфiкованого досвiдченого рiєлтора та нотарiуса


Квартира з „подарунком”

Директор Центру нерухомостi Оксана Малюкова пригадує випадок купiвлi квартири, котрий завершився фактично позбавленням прав нового власника. Чоловiк похилого вiку, товаришуючи з жiнкою, вирiшив подарувати їй свою квартиру. Пiсля оформлення договорiв чоловiк поїхав на довгий термiн до родичiв в Росiю. Нова власниця, не довго думаючи, продає квартиру та виїжджає у невiдомому напрямку. Покупець знайшовся швидко, не знаючи про iснування iншого спiвмешканця у Росiї. Оформленням документiв для молодого покупця якраз i займалися спецiалiсти Центру нерухомостi. Невдовзi з’явився колишнiй власник. Побачивши, що його помешкання фактично втрачено i вiн не має де жити, вiн також звертається до юриста з проханням визнати договiр купiвлi-продажу недiйсним. Однак справжнiм шоком для нотарiусiв та рiєлторiв була заява старого, що переписуючи квартиру на свою подругу, вiн „чув голоси”. При цьому медекспертиза не виявила вiдхилень у психiцi чоловiка. За словами Оксани Вiталiївни, розiрвати договiр з їх клiєнтом зайняло б багато часу, тому ситуацiю врятувала людянiсть нового власника: молодий чоловiк дозволив дiдусевi дожити вiку у своїй квартирi без судового процесу, час вiд часу допомагаючи йому ще й матерiально.

Закономiрнi несподiванки

Щоб подiбнi факти бiографiї квартири не турбували нових власникiв спецiалiст з продажу нерухомостi агентства „Атланта” Ярослав Ричина радить придiлити багато часу на додатковi перевiрки. Нотарiус при цьому повинен перевiрити витяг на пiдставi арешту майна, витяг з реєстрацiй застави, витяг з електронної бази Бюро технiчної iнвентаризацiї про характеристики квартири. ЖЕКи можуть надати iнформацiю про наявнiсть чи вiдсутнiсть боргiв та про те, хто фактично жив у квартирi. „Якщо ви купуєте помешкання з рук перший власникiв – на 90% вона „чиста”, - Ярослав Борисович.

Покупцям, котрi не звернули увагу на “минуле” свого майна може чекати наступного:

-поява забутих пiд час приватизацiї родичiв кошинiх власникiв. Згiдно законодавства вони можуть пред’явити свої права на примiщення та вiдчужити його частину;

- неврахованi спадкоємцi, яких покiйний власник „забув” включити до заповiту;

- якщо продаж квартири за довiренiстю вiдбувся пiсля смертi власника, то нова угода втрачатиме свою законну силу;

- наявнiсть заборгованостi по сплатi за примiщення;

- заборона на вiдчуження квартири (перевiряється в спецiальному реєстрi нотарiусом);

- дiти продавця квартири. Згiдно закону України кожна неповнолiтня дитина мусить мати житло не тiльки фактично, але й бути десь прописанною юридично.

Спецiалiсти нерухомостi кажуть, що роботу полегшило б iснування своєрiдної бази квартирних iсторiй, котра iснує на зрiлих ринках нерухомостi, наприклад, в США.

Звертатись до спецiалiстiв

Директор Центру нерухомостi Оксана Малюкова натомiсть каже, що в її агентствi база нерухомого майна iснує та виправдовує себе. Саме тому вона радить покупцям квартир обов’язково звертатись до спецiалiстiв нерухомостi, котрi на ринку не менше нiж чотири роки, котрi можуть пiдказати та одночасно перевiрити “чистоту” придбаного майна. „Щоб правильно купити помешкання, без рiєлтора не обiйтись”, - наголошує Оксана Вiталiївна. Приватний нотарiус Iгор Новченков також додає, що про деякi факти можна дiзнатись тiльки в приватнiй розмовi iз власником. Однак, фахiвцi сходяться в одному: неможливо квартиру перевiрити повнiстю на сто вiдсоткiв.

Источник :http://20minut.ua/

2008-04-21 09:53:39

<<Назад>>

Читайте в этой рубрике :


тел: 8 (057) 758-19-00; факс: 8 (057) 758-13-00
© 2007 - 2018 АН "Крепость". Все права защищены.При использовании любой информации гиперссылка на источник an-krepost.com обязательна!