Новости

Статьи


Журнал
полезные статьи
     

Як iз квартири зробити магазин. Власник помешкання має отримати згоду сусiдiв

Пiдприємець 26-рiчний Сергiй iз райцентру Чорнобай Черкаської областi кiлька рокiв тому вiдкрив магазин комп’ютерної технiки. Пiд нього переобладнав двi квартири на першому поверсi п’ятиповерхiвки в центрi мiста


Продавцi магазину побутової технiки ”Техносiтi” в райцентрi Чорнобай розвантажують товар. Магазин — у житловому будинку по вулицi Ленiна у центрi мiста. Продавець Сергiй Докторов (праворуч) каже, що таке розташування крамницi дуже зручне, бо повз нього щодня проходить багато людей

— Оренда менi не пiдходить: господар може пiдняти цiну, i я змушений буду переїжджати з одного мiсця в iнше. Так втрачу постiйних клiєнтiв. А побудувати магазин дорого — земельна дiлянка в центрi коштує бiльше, нiж квартира, — розповiдає чоловiк.

Щоб переробити квартиру пiд магазин, треба оформити документи — перевести квадратнi метри з житлового фонду в нежитловий. У виконком селищної ради Сергiй подав свiдоцтво про пiдприємницьку дiяльнiсть i погодження вiд сусiдiв. Отримав дозвiл займатися переоформленням.

— Якщо мешканцi будинку не проти, а пiдприємець зобов’язується облаштувати пiд’їзд, стоянку для автомобiлiв та озеленити територiю бiля будинку, то ми не заперечуємо, — каже заступник селищного голови Чорнобая Володимир Огнiвенко, 38 рокiв.

Переводити в нежитловий фонд можна тiльки квартири на перших поверхах чи в пiдвалах. Бо обов’язково треба облаштувати окремий вхiд у магазин. Житло на другому-третьому пiдiйде, якщо нижнi примiщення вже переобладнали пiд фiрму.

— Перебудувати можна будь-яку квартиру. Та пiдприємцi надають перевагу першому поверху, щоб фасад виходив на центральну вулицю, — розповiдає директор приватного пiдприємства ”Проектбудстар” Роман Пурденко, 30 рокiв.

Комiсiя при райдержадмiнiстрацiї розглядає, чи можна з тiєї квартири зробити офiс. Висновки дають архiтектори, пожежники та санепiдемстанцiя. А пiдприємець просить мiсцеву раду надати в оренду земельну дiлянку для комерцiйного використання. Тодi розробляють проект.

— Це робить органiзацiя, яка має лiцензiю на проектування, — пояснює головний архiтектор Чорнобаївського району Володимир Матюша.

Робочий проект проходить державну експертизу й погодження в пожежникiв та санстанцiї. Буває, що додатково призначають експертизу з охорони працi та навколишнього середовища й тепловикiв. Якщо пiдприємець хоче переробити щось у мережах газопостачання, то ще треба й згоду газової служби. Потiм iнспекцiя державного архiтектурно-будiвельного контролю дає дозвiл на будiвництво. Роботи теж мають проводити майстри iз лiцензованої фiрми.

Перебудоване примiщення приймає державна приймальна комiсiя. Представник БТI виписує новий паспорт. I наостанок потрiбно отримати дозвiл на торгiвлю у виконкомi мiсцевої ради.

Переведення квартири з житлового фонду в нежитловий займає 4–8 мiсяцiв. Багато в чому це залежить вiд прихильностi владних структур. Усi їхнi послуги доводиться оплачувати.

Попит на першi поверхи зростає. Однокiмнатна квартира в райцентрi Чорнобай коштує $15 тис. А за таку ж на першому поверсi просять $35–40. Готовий магазин у центрi селища коштує вiд $200 тис.

— Вiльних земельних дiлянок пiд забудову в центрi уже немає — усi орендованi або проданi. Та й вiльних офiсiв для оренди не лишилося. Є тiльки квартири на перших поверхах, — пояснює Володимир Огнiвенко.

Нинi в Чорнобаї майже два десятки примiщень, переобладнаних пiд магазини, аптеки та офiси.


Якi документи треба отримати

— свiдоцтво про пiдприємницьку дiяльнiсть (свiдоцтво про державну реєстрацiю фiрми);

— свiдоцтво про власнiсть на примiщення;

— технiчний паспорт мiського бюро технiчної iнвентаризацiї;

— висновок мiськсанепiдемстанцiї;

— висновок районного чи мiського управлiння ГУ МНС України;

— погодження ЖЕКа;

— технiчний висновок проектної органiзацiї;

— документ, що засвiдчує право власностi або користування земельною дiлянкою (у разi добудови);

— ескiзний проект.У Києвi не скуповують перших поверхiв

У Полтавi квартирами на першому поверсi цiкавляться банки, страховi компанiї, ресторани. Цiна за ”квадрат” такого житла вiд $3 тис. Охоче скуповують дво- та трикiмнатнi.
— Дорого купують квартири в центрi, — каже директор агентства нерухомостi ”Центральне” Євген Гачук, 29 рокiв. — Додатковий плюс, якщо господарi вже домовилися iз сусiдами, щоб перевести квартиру в нежитловий фонд. Якщо така згода є, то цiна на квартиру вiдразу зростає.
Директор агенцiї нерухомостi ”Аспект” Лiлiя Фiзоненко, 34 роки, каже, що пiсля падiння долара попит на такi квартири зменшився.
— Два мiсяцi тому житло пiд офiси розбирали швидко й за будь-якою цiною, — розповiдає Фiзоненко. — Зараз цей сегмент завис. Квартир на продаж виставляють дуже мало. I заявляють на них космiчнi цiни. Недавно виставили двокiмнатну квартиру в центрi мiста по 7,5 тисяч доларiв за ”квадрат”. Це 60-метрове помешкання у ”сталiнцi” коштує 450 тисяч доларiв. Вона вже кiлька тижнiв продається, але нiхто нею навiть не зацiкавився. I я не впевнена, що господарi її продадуть за таку цiну.
Жiнка каже, що в середньому такi помешкання продають по $5 тис. за ”квадрат”.
У Києвi квартири на перших поверхах менше користуються попитом. Столичнi бiзнесмени будують примiщення з нуля або орендують


Автор : Наталка Таванець

Источник : gpu.ua - Газета по-українськи

2008-07-08 17:53:23

<<Назад>>

Читайте в этой рубрике :


тел: 8 (057) 758-19-00; факс: 8 (057) 758-13-00
© 2007 - 2020 АН "Крепость". Все права защищены.При использовании любой информации гиперссылка на источник an-krepost.com обязательна!