Новости

Статьи


Журнал
полезные статьи
     

Спекулянти обвалили цiни на оренду житла

"Сьогоднi власники не можуть збути нерухомiсть, придбану пiд час розкручування цiнової спiралi. Вирiшення проблеми - оренда. Вони виходять з демпiнговими ставками, здають квартири i чекають їх подорожчання, щоб продати".


Криза на ринку нерухомостi допомагає гостям столицi та киянам без власного житла заощаджувати на орендi. Ринок оренди залишається єдиним ринком, який не демонструє зростання цiн.

За iнформацiєю агентства нерухомостi SV Development, кiлькiсть угод з оренди квартир у Києвi в першому кварталi 2010 року знизилася бiльше нiж на 3% порiвняно з першими трьома мiсяцями 2009 року. У компанiї пояснили, що за цей перiод 2009 року було укладено 2 165 угод, а 2010 року - 2 094.

При цьому 2009 року сектор нерухомостi демонстрував найгiршi за останнi п`ять рокiв показники за кiлькiстю укладених угод i на ринку продажiв, i на ринку оренди.

Так, 2008 року у Києвi була укладена 21 тисяча угод з оренди, у той час 2009 року - утричi менше. Такий показник виявися навiть скромнiшим за пiдсумок першого кварталу 2008 року - 8 тисяч угод.

"Ринок оренди - це єдиний ринок, який ще падає. Пропозицiя тут значно перевищує попит. Якщо у Києвi й надалi буде такий попит i така пропозицiя, цiни на оренду житла можуть зменшуватися в середньому на 3% на мiсяць", - припустив аналiтик SV Development Сергiй Костецький.

За словами експерта, правила на ринку сьогоднi диктують орендатори. "Це зовсiм не дивно, враховуючи значне перевищення пропозицiї над попитом, яке спровокували iгри спекулянтiв", - зазначив вiн.

Костецький пiдкреслив, що 60-70% пропозицiї виставляються спекулянтами, якi купували столичнi квартири з цiллю перепродати їх дорожче.

"Зараз вони не можуть збути нерухомiсть, придбану пiд час розкручування цiнової спiралi. Вирiшення проблеми - оренда. Власники виходять з демпiнговими ставками, здають квартири i чекають їх подорожчання, щоб продати", - пояснив вiн.

Думку аналiтика пiдтверджує й статистика, за якою обсяг пропозицiї за два роки збiльшився учетверо. Якщо у сiчнi 2008 року на столичному ринку оренди пропонували трохи бiльше 6 тисяч квартир, то у сiчнi 2010 року - 26 тисяч.

При цьому в агентствi нерухомостi Park Line наголошують, що для сегмента економ-класу завжди притаманний дефiцит пропозицiї. "Тут традицiйно не вистачає квартир, оскiльки попит на дешеве житло завжди великий", - пiдтверджує один з провiдних фахiвцiв агентства Свiтлана Виговська.

За даними київських агентств нерухомостi, житло за цiною 300-500 доларiв на мiсяць залишається найбiльш популярним. Середня орендна ставка за однокiмнатну квартиру економ-класу у Києвi становить 295 доларiв на мiсяць, двокiмнатну - 425 доларiв, трикiмнатну - 515.

В цiлому, на дешеве житло в столицi припадає 80% орендних угод, ще 15% - на бiзнес-клас i тiльки 5% займає сегмент "елiт".

За словами Виговської, найбiльший обсяг пропозицiї - у сегментi 1-2 тисячi доларiв. При цьому дорожчi об`єкти, бiльше 5 тисяч доларiв, нинi теж у дефiцитi.

Експерт пов`язує це iз змiнами у полiтичному життi країни. "Основна частина орендарiв елiтного житла зараз збiльшується за рахунок представникiв полiтичної i бiзнес-елiти iз схiдної України i Росiї", - зазначає вона.

У 2008 роцi, стверджує Виговська, основними замовниками фешенебельних апартаментiв були iноземцi.

"Недавно до нас звернувся клiєнт з бажанням винайняти будинок за 10 тисяч доларiв на мiсяць, але вибiр таких об`єктiв обмежений", - пояснює експерт.

За словами ж Костецького, подiбних об`єктiв вистачає. Так, на однiй з центральних столичних вулиць Ярославiв Вал здається квартира з дорогим ремонтом за 10,5 тисячi доларiв. У тому ж цiновому сегментi пропонуються варiанти на вулицях Шовковична, Банкова, Богдана Хмельницького, Круглоунiверситетська.

У формуваннi цiни оренди на ексклюзивнi апартаменти визначальну роль вiдiграють мiсце розташування та якiсть ремонту.

"Площа об`єкта iнодi взагалi не враховується. Так, невелика квартира площею 300 квадратних метрiв у центрi Києва також може коштувати близько 10 тисяч доларiв за рахунок дорогих меблiв i ремонту", - запевняє Костецький.

При цьому у базi Park Line можна знайти i дорожчi об`єкти, наприклад, будинок у Печерському районi вартiстю 30 тисяч доларiв на мiсяць. Втiм, це, швидше, виняток iз правил. "Оренда житла VIP-рiвня коштує 10-15 тисяч доларiв на мiсяць", - стверджує Виговська.

Бiльшiсть таких об`єктiв - у центрi столицi. За межами Києва найбiльшим попитом користуються котеджi в обухiвському напрямку, каже експерт.

Подальший розвиток подiй на столичному ринку оренди житла, вважають київськi рiелтори, залежатиме вiд активностi продажiв нерухомостi на вторинному ринку.

За їхнiми словами, пожвавлення i зростання цiн у секторi куплi-продажу спричинить перехiд у цей сегмент бiльшостi спекулянтiв, що дозволить лiквiдувати дисбаланс мiж пропозицiєю та попитом у секторi оренди.


Источник : http://www.epravda.com.ua/

знакомства,харьков,сайт,знакомств в городе Харьков

Крупнейший в Харькове сайт знакомств! перейти

2010-05-15 05:32:01

<<Назад>>

Читайте в этой рубрике :


тел: 8 (057) 758-19-00; факс: 8 (057) 758-13-00
© 2007 - 2018 АН "Крепость". Все права защищены.При использовании любой информации гиперссылка на источник an-krepost.com обязательна!