Новости

Статьи


Журнал
полезные статьи
     

Рейдеры захватывают дома вместе с жильцами

Депутат Київради Денис Костржевський застосовує нову для Києва рейдерську схему, яка передбачає захоплення багатоквартирних будинкiв разом з мешканцями. Для її реалiзацiї використовуються спецiально створенi для цього ОСББ.

 

  Обкатку схема проходить на другому будинку житлового комплексу «Голосiєво», що був побудований будiвельною компанiєю «Мiськжитлобуд».

Схема працює в такий спосiб:


1. Забудовник на етапi завершення будiвництва перш за все оформлює права власностi на квартири, що належать йому та працiвникам його компанiй. Таким чином, складається ситуацiя, в якiй тi декiлька фiзичних та/чи юридичних осiб на певну дату налiчують 100% власникiв квартир з вiдповiдними свiдоцтвами на руках. У випадку з другим будинком житлового комплексу «Голосiєво», який нараховує понад 530 квартир, таких було 8. Серед них прiзвища «Костржевська», «Мозоль» (директор «Мiськжитлобуду»), «Кужель» (директор приватного ЖЕКу, заснованого «Мiськжитлобудом»), «Блiндюк» (керiвник центру продажiв «Мiськжитлобуду») та iншi.


2. Ця малочисельна i пiдконтрольна забудовнику група створює ОСББ, яке приймає рiшення про передачу будинку на обслуговування приватному ЖЕКу, заснованому самiм забудовником. Вимога законодавства про присутнiсть на установчих зборах об’єднання понад 50% власникiв, начебто, виконується. Установчi збори проходять в цiлковитiй таємностi i про iснування ОСББ в своєму будинку мешканцi можуть не знати роками. Зокрема, у випадку з другим будинком житлового комплексу «Голосiєво», про iснування ОСББ «Квiтень», що було утворено 8 власниками, iншi мешканцi будинку дiзналися майже через рiк в результатi випадкової перевiрки вiдомостей з Єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України. Таким чином, забудовник отримує ОСББ, що повнiстю пiдконтрольне йому. 8 осiб приймають рiшення про змiну тарифiв на обслуговування, укладання угод з пiдрядниками, передачу допомiжних примiщень у користування третiм сторонам та ухвалюють всi iншi необхiднi для них рiшення.


3. Лише пiсля створення кишенькового ОСББ i прийняття ним потрiбних забудовнику рiшень, компанiя оформлює право власностi iншим iнвесторам житла.


4. Для того щоб обмежити вступ iнших власникiв квартир, якi з легкiстю могли б бiльшiстю голосiв помiняти керiвництво об’єднання, кишенькове ОСББ встановлює вступний внесок у розмiрi 10 000 грн. Зрозумiло, що розпрощатися з такою сумою коштiв бажаючих не знаходиться i забудовник закрiплює за собою на довгi роки будинок разом з його мешканцями, якi забезпечують йому безперебiйнi фiнансовi надходження.


5. Апеляцiя до мiсцевої влади, прокуратури та iнших не спрацьовує. Всi вони посилаються на те, що не мають жодних повноважень для розв’язання проблеми.

Оскiльки експеримент по створенню кишенькового ОСББ виявився на даному етапi успiшним, то представником «Мiськжитлобуду» на зустрiчi з iнвесторами 3-го будинку житлового комплексу «Голосiєво» тепер вже абсолютно публiчно було оголошено, що цю ж схему застосують й по вiдношенню до їх будинку.

Очевидно, через те, що схема Костржевського була розроблена вiдносно недавно, на першому будинку житлового комплексу її не застосували. Там мешканцям вдалося створити незалежне ОСББ, з яким Костржевський тепер намагається розправитися через суди, а в його активiстiв забрати квартири.


Ранiше повiдомлялося, що компанiї Костржевського впродовж бiльш нiж пiвтора роки стягували з мешканцiв 1-го будинку житлового комплексу «Голосiєво» оплату за обслуговування будинку та прибудинкової територiї по незаконно завищеному в понад 4 рази тарифу. Порушення було зупинено спiльною перевiркою Державної iнспекцiї з контролю за цiнами в м. Києвi та Прокуратури.

Пiзнiше троє мешканцiв житлового комплексу «Голосiєво», якi активно вiдстоюють право власникiв квартир на управлiння своїм будинком, повiдомили про спробу компанiї ТОВ «Мiськжитлобуд» через суд вiдiбрати в них квартири.
 

 

Источник :   Правлiння ОСББ “Голосiївська фортеця”    

рейдеры Харькова

2010-10-03 04:40:17

<<Назад>>

Читайте в этой рубрике :


тел: 8 (057) 758-19-00; факс: 8 (057) 758-13-00
© 2007 - 2020 АН "Крепость". Все права защищены.При использовании любой информации гиперссылка на источник an-krepost.com обязательна!