Новости

Статьи


Журнал
полезные статьи

Похмілля у Вегасі. Рецензія на фільм

фильмыЖив-був кінокритик. Їздив іноді на фестивалі, «Кайе дю сінема» не читав, поважав Фелліні, Тарковського побоювався, колоризацію чорно-білого кіно засуджував, любив Тарантіно, кальян на дині і міцний алкоголь. І так би й металася його кіноманська душа від коньяку до прес-показу, якби одного разу не замовив йому редактор рецензію на третю частину «Похмілля». Кінокритик зрадів: він і попередні частини трилогії дивився, і тигра Майка Тайсона пам'ятає, і комедії любить - як тут не випити за здоров'я Тодда Філліпса, всіх курців мавпочок взагалі і Зака ​​Галіфіанакіс зокрема? .. «А хто не п'є? Ні, ти скажи ». Ось і кінокритик випив. «А потім погода зіпсувалася».

Прокинувся любитель синематографа вранці, а пам'ять відбило: не пам'ятає навіть, як Тарантіно звуть. Трейлери переглянув, може, хоч вони підкажуть, хто на кому стояв, але, крім повного неприйняття звукового кіно як явища, жодна думка розколювати голову не відвідала. Звук занадто у фільмі гучний, та й колір - абсолютно зайвий. А якщо вже вранці навіть колір в кіно дратує, то коньяк був не просто хороший - його було багато.

Але варто було нашому кінокритику поглянути на себе в дзеркало, як у його червоних очах промайнуло подобу посмішки: звичайно, він же мав писати про «Похмілля»! .. Тільки от невдача: він нічого не пам'ятає, в тому числі і про перших двох частинах ... Що ж, доведеться працювати з тим, що є: Вегасом без випивки, дантистом без татуювання і Моллі без Майка. Мабуть, це така голлівудська білочка.

Взагалі, в нашому жорстокому світі, де синопсиси брешуть, трейлери спойлер, а глядачі віддають перевагу сховатися від життя в картковому будиночку, спорудженому на неміцному фундаменті сумній політкоректності, немає нічого краще комедії, яка на повних парах, ні на секунду не зменшуючи хід, мчить до Сортувати R. Тут можна вбити жирафа - жорстоко, весело і абсолютно беззлобно, можна лаятися матом, коли падаєш з верхнього поверху дорогого готелю, можна грубити мамі на похоронах батька, можна послати до біса інваліда і раптово когось вбити. Фільм з рейтингом R - бальзам на рани тим з нас, хто хоче бачити на екрані хуліганів з почуттям гумору і великим запасом краденого золота, а не піонерів з почуттям провини, які бояться сказати «ліфчик».

Але тут Філліпсу, звичайно, дуже потрібні такі кінокритики з частковою амнезією, щоб не змогли розгледіти, що, по суті, він, як дзига, крутиться навколо всього того, що вже було раніше. І навіть нові жарти - своєрідне відлуння колишніх - в основному найбільш вдалих з першої частини, тому що, по правді кажучи, все, що сталося з героями в Бангкоку, краще забути, як страшний сценарний сон. А тому третій фільм - одне суцільне спогад про перший: ось герої вночі в Лас-Вегасі, ось вони провідують стару знайому з темним минулим і, очевидно, світлим майбутнім. Ось підріс немовля з першого фільму, який вже не так забавний, як раніше, але йому все ще до обличчя окуляри Алана, який мріяв про жирафі, а зустрів дівчину. Але краще вже такі спогади, ніж подальші ксерокопії Філліпса. На цей раз любитель тварин в кадрі і власних яскравих камео все ж потрудився написати нову, веселу історію для своїх колоритних похмільних друзів.

Сповнена гумору і по-своєму зворушлива сцена, розіграна Галіфіанакіс і Меліссой Маккарті. Навіть шкода, що актриса не приєдналася до вовчої зграї на фільми онлайн  раніше. Цілком очевидно, що ця парочка не тільки перехитрила би всіх мафіозі світу, але й змусила б не знає сну, спокою і збентеження Вегас відчути себе скромним Плезентвіллем, а розсердившись їх наполеглива матуся-інвалід, то, чого доброго, і Твін Пікс. Якось дуже легко уявити собі Алана мовцем: «Вогонь, іди за мною!»
Містер Чоу, що ширяє над Вегасом, теж забавний - особливо, коли співає. Коротка, але яскраве життя жирафа на екрані - веселе хуліганство, на яке режисер був здатний завжди. Жираф хороший не тільки своєю готовністю покласти голову на вівтар мистецтва, а й усіма діалогами, з ним пов'язаними. Філліпс - справжній майстер слова, хоч і ховається весь час за комічністю обставин. Насправді, він би міг без Вегаса, алкоголю, золота і наркотиків - з одних тільки діалогів - створити смішну комедію, густонаселену неординарними персонажами.

Філліпс взагалі володіє рідкісним для сучасного комедіографа даром веселити глядачів, які не змушуючи своїх героїв ковзалися на кавунової кірці. Хоча він, звичайно, вміє розкидати і їх - явні геги - за сценарієм, але все ж головна його заслуга в тому, що кожен його персонаж здатний розсмішити глядача однією фразою, поглядом і жестом. Як тут не згадати Алана, гордо виходить з магазинчика героїні Мелісси Маккарті. Філліпс вміло створює камерну комедійну сцену, без зайвого нагромадження підкреслено смішних деталей. Саме такі епізоди наділені особливою чарівністю, в них відчувається чарівність живої жарти.

Одна з найсмішніших сцен - та, що в середині фінальних титрів. Швидше за все, багато наших глядачі її не побачать через безглузду звички вітчизняних кіномеханіків включати в залі світло при появі перших букв на екрані. Режисер в ній неухильно жартує над собою, над своїми персонажами, над усім, що траплялося з ними раніше. Похмільна нескінченність - не межа.

Адже, на жаль, ми так і не дізнаємося, що ж насправді сталося з героями, як вони докотилися до такого життя і до цього яскравого постскриптума в титрах. Але все-таки потрібно вміти вчасно зупинитися. Нехай же цей «Мальчишник» буде останнім, щоб фанати пригод вовчої зграї могли спокійно продовжувати любити перший фільм, ігнорувати другий і радіти третьому.

Якщо коли-небудь до нашого похмільного кінокритику повернуться спогади про попередніх частинах «Похмілля», він все-таки напише, що третій фільм слабкіше першого, але набагато краще і веселіше другого. Але поки що головний біль виключає всякі порівняння, а тому ура Бредлі Куперу, який виконав смертельний номер з простирадлами під кодовою назвою «Скажіть Тому Крузу, що ця місія здійсненна»; ура Заку, Меліссе і жирафу! І до зустрічі в кіно.

тел: 8 (057) 758-19-00; факс: 8 (057) 758-13-00
© 2007 - 2020 АН "Крепость". Все права защищены.При использовании любой информации гиперссылка на источник an-krepost.com обязательна!