Новости

Статьи


Журнал
полезные статьи
     

Харківський суд розібрався в іпотеці

Як стало відомо "ЭИ", Харківський обласний госпсуд визнав недійсним договір застави із валютного кредиту між Укрексімбанком і київською компанією "Акрополь-К". Представники банку підозрюють, що стали жертвами юридичного свавілля.

В позовній заяві до Укрексімбанку компанія "Акрополь-К" як учасник спільного товариства з компаніями "Накфа" і "Арка-Інвестментс" просила суд визнати недійсними договори застави земельних ділянок в престижному районі в Київській області з валютного кредиту на семизначну суму. Підставою для цього заявник називав той факт, що передача земельних ділянок в забезпечення з кредиту не була погоджена між учасниками спільного товариства.

В прес-службі банку повідомили, що суд прийняв рішення на користь заявника, і підозрюють, що могли стати жертвою юридичного свавілля. "Суддя розібрався в проблемі та оповістив рішення на користь заявника за 20 хвилин, хоча банк надав достатні аргументи для відхилення позову, - говорять в прес-службі. - Банк, якому для відробітку кредитного проекту знадобилося три тижні лише на перевірку всіх юридичних нюансів, надав суду документи, що свідчать про те, що необхідні для передачі в іпотеку земельних ділянок дозволи учасників спільного товариства були прийняті на загальних зборах відповідних компаній. Більш того, заявник є засновником і єдиним учасником компаній, що передали своє майно банку в заставу".

Пікантності ситуації додає той факт, що на момент отримання кредиту компанії "Накфа" та "Арка-Інвестментс" були зареєстровані в Києві. Проте до моменту подачі позову представником компанії "Акрополь-К" терміновим порядком перереєструвався в Харкові. Зараз банк направляє апеляцію і звернення до Генпрокуратури з проханням з боку держави брати участь в розгляді справи в Харківському апеляційному господарському суді. У практиці цього банку це вже не перший подібний прецедент в Харківському госпсуді - зараз подібну схему намагається використати одне з кримських підприємств.

Банкіри підтверджують, що останнім часом в судовій системі викристалізувалася навіть деяка спеціалізація судів, які вирішують проблеми недобросовісних позичальників різними способами. "Будь-який райсуд формально може прийняти будь-яке рішення з будь-якого приводу, ніяк не пов'язане з юрисдикцією, та і взагалі ні з чим. З'явилося багато компаній з величезними, мільйонними боргами, які сьогодні дуже активно користуються дірами нашої судової системи. Далі починається ланцюжок перетворень: зміна місця реєстрації, пред'явлення банкам умов реструктуризації кредиту, ланцюжок дивних рішень, якими деякі регіони особливо відрізняються. Харківський регіон активно працює в справах великих банкрутств або великих позовів. Донецький регіон засвітився ланцюжком рішень із валютних кредитів, коли договір визнається недійсним, тому що кредит виданий в доларах (прецедент з "ВТБ Банком"). З'являється деяка спеціалізація. Залишається лише обрати, що треба і куди йти", - говорить голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін.

За словами голови правління банку "Фінанси і кредит" Володимира Хливнюка, в таких випадках банкірам украй необхідна допомога держави в питанні повернення кредитів. Банкір говорить, що є учасником дуже багатьох походів банкірів до Мін'юсту та інших інстанцій. "Ми просимо одного: хоч якусь нормативну базу, яка захистила б нас як установи, які давали позику. Але, на жаль, закони ніяк не змінюються. Навіть у документах, що стосуються дій виконавчої служби, нотаріату, суддів, якогось відгуку не знайшлося. Сподіваюся, після виборів ми до цього повернемося. Всі наші пропозиції вже в Мін'юсті і в Нацбанку", - говорить банкір.
За матеріалами Экономические Известия

2010-02-05 13:36:25

<<Назад>>

Читайте в этой рубрике :


тел: 8 (057) 758-19-00; факс: 8 (057) 758-13-00
© 2007 - 2020 АН "Крепость". Все права защищены.При использовании любой информации гиперссылка на источник an-krepost.com обязательна!